Úvod > Aktuality

Aktuality

Co zajímavého se kdy v obci dělo? Kde najdete důležité informace potřebné pro komunikaci s obcí? Kdy bude nejbližší obecní akce? Prostě mnoho důležitých i zajímavých informací ze života Obce Bílá.

Zpětný odběr pneumatik – jak to vlastně funguje?

Datum konání: 21. 12. 2017

Pneumatika není komunální odpad a její likvidaci platí občan již v ceně zakoupeného produktu. Proto je žádoucí, aby pneumatika byla co nejkratší cestou vrácena zpět výrobci a nekončila jako odpad na sběrném dvoře či dokonce jako černá skládka. Více v příloze

Publikováno 21. 3. 2018 16:49

Navrácení zvonu do návesní lípy v Trávníčku

Datum konání: 9. 11. 2017

V květnu 2017 oslavil SDH Trávníček 120 let a při této příležitosti byl na náves vrácen obnovený zvon.Jde o obnovu důležitého památného místa naší obce, k němuž se naši občané dodnes vztahují. I na tento projekt se podařila získat dotace z DF Libereckého kraje ve výši 49.

Publikováno 21. 3. 2018 16:47

Dopravní automobil pro zásahovou jednotku obce Bílá

Datum konání: 9. 10. 2017

V letošním roce se pro zásahovou jednotku obce podařilo pořídit nový dopravní automobil Ford Transit Kombi. Účelem využití je přeprava jednotky při různých zásazích a nebo přeprava osob při živelných pohromách. Financování bylo zajištěno prostřednictvím dotací a vlastních prostředků obce.

Publikováno 21. 3. 2018 16:46

Obnova památných míst obce Bílá a ošetření skupiny lip V Letařovicích a Trávníčku

Datum konání: 16. 2. 2017

Na základě žádostí a uzavřených smluv o poskytnutí dotací s Libereckým krajem byly v roce 2016 realizovány v rámci oblasti podpory č. 8. Životní prostředí a zemědělství – programu 8.2 Podpora ochrany přírody a krajiny dva projekty.

Publikováno 21. 3. 2018 16:45