Úvod > Aktuality

Aktuality

Co zajímavého se kdy v obci dělo? Kde najdete důležité informace potřebné pro komunikaci s obcí? Kdy bude nejbližší obecní akce? Prostě mnoho důležitých i zajímavých informací ze života Obce Bílá.

Novější 1 3

One man show CAVEMAN

One man show CAVEMAN, které se uskuteční ve středu 12. června od 19 hodin v České besedě v Českému Dubu.Jedná se o legendární hru amerického autora Roba Beckera, nesoucí název Caveman (v originálu Defending the Caveman), show jednoho muže o rozdílnosti i podobnosti obou pohlaví a o tom, jak jejich soužití probíhá a na čem se zadrhává. PŘEDPRODEJ VSTUPENEK NA eVSTUPENKA.CZ

Publikováno 23. 5. 2019 10:14

Dotace obce Bílá pro rok 2019

Poskytování dotací na podporu kulturních, sportovních, uměleckých, zájmových a propagačních aktivit v Obci Bílá v roce 2019

Publikováno 7. 5. 2019 10:57

Roztočte to s Beranem a pouť mezi dvěma Jány

Spolek Dubáci zve na dvě akce které se budou konat v nejbližší době. Roztočte to s Beranem která se koná v sobotu 11.5.2019 od 11.00 hodin v Trávníčku a na tradiční kulturní festival Pouť mezi dvěma Jány který se koná 21.-22.6.2019 v Letařovicích. Programy a časový rozvrh jsou uvedeny na přiložených plakátech.

Publikováno 6. 5. 2019 8:07

Informativní rozbor vody pro soukromé osoby za velmi výhodnou cenu.

Mezi lidmi je velký zájem o informaci, jakou kvalitu má voda ve vlastních zdrojích (studny, vrty), jen nebývá povědomí jak a kde takový rozbor zajistit. V rámci služeb Zdravotní Ústav se sídlem v Ústí nad Labem nabízí nyní pro soukromé osoby informativní rozbor vody za velmi výhodnou cenu. Více informací v přiložených letácích.

Publikováno 16. 4. 2019 13:13

Terénní ošetřovatelská a pečovatelská služba

Nabízí služby s cílem umožnit občanům nemocným,občanům tělesně postiženým a seniorům nadále důstojně žít v domácím prostředí.

Publikováno 16. 4. 2019 8:50

5. ročník Festivalu Karoliny Světlé

Rádi bychom Vás upozornili na blížící se 5. ročník Festivalu Karoliny Světlé, který se bude konat 25. května 2019 ve Světlé pod Ještědem. Zároveň Vás i Vaše blízké srdečně zveme! Program najdete v příloze.

Publikováno 16. 4. 2019 8:35

Rozšíření sběru tříděných odpadů

Od 15.dubna 2019 je rozšířen sortiment tříděných odpadů o sběr jedlých olejů. Nádoby jsou zatím umístěny na Bílé u kult.domu a ve Vlčetíně na parkovišti proti restauraci. Pokud se tato služba osvědčí, a bude zájem i z dalších částí obce, je možné tuto službu rozšířit i tam. Bližší informace jsou uvedeny v přiložených letácích.

Publikováno 22. 3. 2019 13:31

Trávnické čumprdění

V sobotu 2. března v poledne se konal již čtvrtý ročník Trávnického čumprdění, tedy masopustního reje v Trávníčku. Pro ilustraci této oblíbené akce přikládáme několik fotografií.

Publikováno 12. 2. 2019 7:48

Nabídka přivýdělku

Firma Ultratech sídlící ve Vlčetíně čp. 85 (bývalý kravín) shání uklizečku. Práce cca na 10h týdně, úklid kancelářských prostor a dílny. Odměna 100,- Kč/h. Je to vhodné pro maminky na MD či aktivní důchodkyni. Volná pracovní doba, lze se domluvit na dnech i na časech, podle oboustranných možností.

Publikováno 11. 2. 2019 10:01

Obnova památných míst Chvalčovice a Hradčany

V roce 2018 pokračovala obec opět v opravách a navracení drobných památek zpět do krajiny. V tomto roce bylo rozhodnuto o dvou památkách které jsou uvedeny v příloze. Jedná se o zhotovení repliky smírčího kříže v Hradčanech a opravu a doplnění Novákova kříže u Chvalčovic. Obě tyto památky byly realizovány za finanční pomoci dotačního fondu krajského úřadu z programu 8.2 Podpora ochrany přírody a krajiny. Celkové náklady akce byly 217.506,- Kč a z toho dotace činila 141.379,- Kč.

Publikováno 7. 1. 2019 11:11

Novější 1 3